Zapraszamy do VI Edycji Programu
"InstaKod dla Szkół" 2023/2024

Zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w V edycji ogólnopolskiego konkursu matematyczno-informatycznym InstaLogik!
Rejestracja i zgłaszanie rozwiązań trwa do 30 października 2023 do g. 20:00.

Platforma do nauki podstaw informatyki dla szkół

  • Kompleksowy system i program nauczania dla klas 4-8
  • Zgodny z nową podstawą programową
  • Program nauczania informatyki „InstaKod. Programowanie od podstaw” dla klas 4-8, podręcznik i zeszyt ćwiczeń do klasy 4 dostępne są tutaj
  • Dla klas 4-6 edytor wizualny z bardzo prostym językiem Assembly
  • Dla klas 7-8 zintegrowane środowisko zadań i programów języka Nianiolang

InstaKod jest nowoczesną platformą edukacyjną przeznaczoną do nauki podstaw programowania, dostępną pod adresem www.instakod.pl. Wraz z programem nauczania informatyki dla klas 4-8 zgodnym z podstawą programową z 2017, zbiorami zadań on-line, zestawem podręczników i zeszytów ćwiczeń tworzy kompleksowe rozwiązanie wspierające nauczycieli w rzetelnym przygotowaniu uczniów do stawienia czoła wymogom zajęć informatyki na etapie ponadpodstawowym.

Program InstaKod rozwija myślenie komputacyjne, budując małymi krokami rozumienie podstawowych pojęć programistycznych. Oferuje bogaty zbiór zadań on-line w podziale na różne poziomy trudności, uzupełniony zestawami kart pracy. Kartkówki, sprawdziany i ocenianie on-line wspiera nauczyciela w bieżącej ewaluacji i indywidualizuje tempo pracy uczniów. Sprawność w posługiwaniu się technologiami informacyjnymi buduje w zastosowaniu ich do realizacji projektów międzyprzedmiotowych.