Najbliższe szkolenie InstaKod - podstawa programowa kl. 4-6

Najbliższe szkolenie InstaKod organizowane przez OEiiZK w Warszawie odbędzie się

10 grudnia 2018, godz. 15:45 - 19:45 (część I) oraz

14 stycznia 2019 godz,. 15:45 - 19:45 (część II)

Program szkolenia: Pobierz.

Zapisy na szkolenie w powyższym terminie przez stronę:
https://www.oeiizk.waw.pl/kursy/index.php?menu=glowna&krok=1&id_programu=1151

Chęć uczestnictwa w kolejnych terminach można zgłosić Tutaj.

Zaproszenie do programu dla nauczycieli informatyki

Z przyjemnością informujemy, że uruchamiamy I edycję programu „InstaKod dla szkół”. Każdy nauczyciel zarejestrowany w programie „InstaKod dla szkół” uzyska bezpłatny dostęp do platformy InstaKod, w tym do e-podręcznika (w zakresie podstaw programowania i algorytmiki) dla siebie i swoich uczniów, a szkoła otrzyma program autorski. Do programu mogą przystąpić w roku szkolnym 2018/2019 nauczyciele informatyki klas 4-6.

Warunkiem przystąpienia do I edycji jest rejestracja na stronie instakod.pl nie później niż do 30 listopada 2018 roku. Liczba miejsc w programie jest ograniczona, a o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Nauczyciele zgłoszeni do programu będą mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach metodycznych z obsługi platformy i otrzymają bieżące wsparcie mailowe.

Wydanie pełnego podręcznika dla klasy 4 planowane jest na II semestr 2018/2019. Wszelkie pytania prosimy kierować drogą mailową na adres  rejestracja@instakod.pl. Do programu „InstaKod dla klas 7-8” nauczyciele otrzymają zaproszenie w II edycji programu, która będzie realizowana w roku szkolnym 2019/2020.

Dostępne jest bezpłatne demo bez rejestracji.


XV Konferencja Informatyka w Edukacji 26-28 czerwca 2018

W czerwcu 2018 odbyła się jubileuszowa edycja konferencji Informatyka w Edukacji, na której przedstawione zostały przemyślenia dotyczące uczenia podstaw informatyki w szkole, które leżą u podstaw założeń InstaKodu. Referat w dziale „Przygotowanie nauczycieli informatyki do prowadzenia zajęć z algorytmiki i programowania” pt „InstaKod - nauczanie programowania i algorytmiki” poprowadził Andrzej Gąsienica-Samek, współautor InstaKod.

Najbliższe warsztaty metodyczne InstaKod

Najbliższe warsztaty metodyczne InstaKod odbędą się 6 września 2018 na konferencji metodycznej "Od programowania wizualnego do tekstowego" organizowanej przez OEIiZK. Zapraszamy.