Najbliższe szkolenie InstaKod - podstawa programowa kl. 4-6

Najbliższe szkolenie InstaKod organizowane przez OEiiZK w Warszawie odbędzie się

18 marca 2019 (część I)

15 kwietnia 2019 (część II).

Program szkolenia: Pobierz.

Zapisy na szkolenie w powyższym terminie przez stronę:
https://pos2.oeiizk.waw.pl/index.php?menu=aktualnosci_og&krok=2&id_szkolenia=2935&id_programu=1151

Chęć uczestnictwa w kolejnych terminach można zgłosić Tutaj.

Konferencja „Na tropach Enigmy”

Nauczycieli Radomia, Ciechanowa i Siedlec zapraszamy na warsztaty z nauczania podstaw programowania z InstaKod dla klas 4-6, które odbędą się w ramach konferencji organizowanych przez OEIIZK we współpracy z Mazowieckim Kuratorem Oświaty „Na tropach Enigmy”.

  • 8 marca 2019 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, ul. Kilińskiego 25, zapisy na Platformie Obsługi Szkoleń Ośrodka.
  • 20 marca 2019 w MSCDN Wydział w Ciechanowie, ul. Henryka Sienkiewicza 33, zapisy na Platformie Obsługi Szkoleń Ośrodka.
  • 5 kwietnia 2019 w MSCDN Wydział w Siedlcach, ul. Mieczysława Asłanowicza 2, zapisy w późniejszym terminie.

Link do rejestracji na powyższe konferencje:
https://www.oeiizk.waw.pl/oferta/konferencje/enigma

Zaproszenie do programu dla nauczycieli informatyki

Z przyjemnością informujemy, że uruchamiamy I edycję programu „InstaKod dla szkół”. Każdy nauczyciel zarejestrowany w programie „InstaKod dla szkół” uzyska bezpłatny dostęp do platformy InstaKod, w tym do e-podręcznika (w zakresie podstaw programowania i algorytmiki) dla siebie i swoich uczniów, a szkoła otrzyma program autorski. Do programu mogą przystąpić w roku szkolnym 2018/2019 nauczyciele informatyki klas 4-6.

Zachęcamy do rozpoczęcia pracy z InstaKod i przeprowadzenia choćby 4-8 zajęć w klasach 4, 5 i 6. Dzięki temu uczniowie zapoznają się z językiem, platformą, sposobem pracy i pierwszymi pojęciami informatycznymi, w szczególności wejściem i wyjściem danych z programu oraz operacjami dodawania i odejmowania. Dzięki temu praca z przyszłorocznymi klasami 5, 6 i 7 nie będzie pracą u zupełnych podstaw, a Państwo będziecie już mieli częściowo przećwiczony warsztat pracy. Nauczyciele zgłoszeni do programu będą mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach metodycznych z obsługi platformy i metodyki nauczania podstaw programowania, otrzymają dostęp do kursu online z obszerną bazą materiałów wspierających nauczyciela i bieżące wsparcie mailowe i telefoniczne.

Wydanie pełnego podręcznika dla klasy 4 planowane jest na czerwiec 2019, dla klas 5 i 6 na styczeń 2020. Już teraz obszerne materiały dla uczniów i nauczycieli dostępne są na platformie online na wszystkich poziomach klas 4-8. Wszelkie pytania prosimy kierować drogą mailową na adres instakod@instakod.pl. Do programu „InstaKod dla klas 7-8” nauczyciele otrzymają zaproszenie w II edycji programu, która będzie realizowana w roku szkolnym 2019/2020.

Dostępne jest bezpłatne demo bez rejestracji.


XV Konferencja Informatyka w Edukacji 26-28 czerwca 2018

W czerwcu 2018 odbyła się jubileuszowa edycja konferencji Informatyka w Edukacji, na której przedstawione zostały przemyślenia dotyczące uczenia podstaw informatyki w szkole, które leżą u podstaw założeń InstaKodu. Referat w dziale „Przygotowanie nauczycieli informatyki do prowadzenia zajęć z algorytmiki i programowania” pt „InstaKod - nauczanie programowania i algorytmiki” poprowadził Andrzej Gąsienica-Samek, współautor InstaKod.

Najbliższe warsztaty metodyczne InstaKod

Najbliższe warsztaty metodyczne InstaKod odbędą się 6 września 2018 na konferencji metodycznej "Od programowania wizualnego do tekstowego" organizowanej przez OEIiZK. Zapraszamy.